Co to jest Escape Room?

Escape room (pol. dosł. pokój ucieczki, także jako pokój zagadek) – forma rozrywki umysłowej, w której grupa osób w ograniczonym czasie rozwiązuje różne zagadki, ażeby znaleźć klucz do wyjścia. Escape roomy przygotowane są według różnych kluczy tematycznych.

Czy uda Ci się uciec?

Uczestnicy zabawy są dobrowolnie zamykani w pomieszczeniu, z którego muszą się wydostać dzięki rozwiązaniu zagadek logicznych. Jest to gra dla wielu osób, gdyż niektóre zadania wymagają pracy zespołowej. Zazwyczaj czas na rozwiązanie zadań i wyjście z pokoju wynosi od 60 do 90 minut, ale zdarzają się scenariusze przewidziane na 120 minut.

Wyzwanie jest oparte o wymyśloną fabułę tematyczną. Może to być np. klimat horroru, zadanie kryminalne do rozwikłania, są escape roomy osadzone w realiach filmów, gier komputerowych, czy też bajek. Niektóre pokoje zagadek osadzone w realiach geograficznych (bezludna wyspa, dżungla, piramida faraona) czy historycznych. W celu uatrakcyjnienia przedsięwzięcia i oddania klimatu i realiów twórcy escape roomów umieszczają w środku wiele oryginalnych rekwizytów.

Leave a Comment